Ievadbilde

Piedzīvojumi Amazonē

Noderīgi fakti ceļotājiem

Būtiska informācija

Ceļojot uz Amazones reģionu, ir jāvakcinējas. Vakcinācija pret dzelteno drudzi ir obligāta, turklāt nepieciešams apliecinājums par tās veikšanu. Lietusmeži ir plaši, tādēļ nemēģiniet tos izpētīt bez pavadoņa.

Kad doties

Lietainākie mēneši Amazones reģionā ir no februāra līdz aprīlim, bet sausākie un karstākie - no septembra līdz novembrim. Labākais laiks ceļojumam ir gadalaiku maiņas periods maijā un jūnijā.

Laika zona: AMT.

Valūta

  • Peru: sols (S/)
  • Bolīvija: boliviano (Bs)
  • Venecuēla: suverēnais bolivārs (Bs)
  • Kolumbija: Kolumbijas peso ($)
  • Ekvadora: ASV dolārs ($)
  • Brazīlija: Brazīlijas reāls (R$)

Saites

www.lastfrontlers.com ceļojumu aģentūra organizē braucienus pa Amazoni

www.uakarilodge.com.br namiņi nakšņošanai mežā

www.amazonemotions.com organizē ekspedīcijas ar kāpšanu kokos Amazones reģionā

Amazones reģions tiek dēvēts par paradīzi Zemes virsū - tā ir vieta, kas atklāj dzīvo dabu visā tās majestātiskumā. Amazone līkumo cauri Dienvidamerikas lietusmežiem; tā sāk savu tecējumu Peru un, laužot ceļu cauri vairākām valstīm, tostarp Brazīlijai, Kolumbijai un Venecuēlai, ieplūst Atlantijas okeānā. Upe un mitrais klimats ir radījuši vienu krāšņākajiem lietusmežiem pasaulē, un, lai gan, skatoties uz šo skaistumu, aizraujas elpa, patiesībā lietusmežs rada iespēju elpot, jo nodrošina 20 % no Zemei nepieciešamā skābekļa.

Amazones lietusmeža platība ir iespaidīga - 5,5 milj. km2, un tie nodrošina mājvietu katrai desmitajai sugai uz Zemes. Kā vieta ar vislielāko bioloģisko daudzveidību Amazones baseins ir attīstījies un mainījies 60 miljonus gadu. Patlaban tiek uzskatīts, ka te mājo 40 000 augu, 1300 putnu, 3000 zivju, 430 zīdītāju un vairāk nekā 2,5 miljoni kukaiņu sugu. Taču neceriet tās visas ieraudzīt! Lai gan mežā čum un mudž savvaļas dzīvnieki, tā struktūras dēļ ir grūti saskatīt kustībā, piemēram, jaguāru vai zirnekļpērtiķi. Veģetācija ir tik blīva, ka līdz zemei nokļūst vien neliela daļa gaismas, un runā, ka paiet aptuveni desmit minūtes, līdz zemi sasniedz lietus.

Kustīgajā lapotnē kūsāt kūsā dzīvība. Viens no labākajiem veidiem, kā piedzīvot daudzos lietusmeža brīnumus un bagātīgo dabu, ir brauciens ar kuģīti pa Amazoni. 6992 kilometrus garā upe sniedz iespēju ceļojuma laikā šķērsot vairākas dienvidu puslodes valstis. Bieži vien starp piekrastes kokiem ir redzami saimiri jeb vāverpērtiķi un trīspirkstsliņķi. Pāri galvai lidinās aras un, ja paveicas, uz brīdi var ieraudzīt Amazones leģendārāko un unikālāko iemītnieku - Amazones delfīnu. Šis okeāna delfīnu saldūdens brālēns izceļas ar gaiši sārtu krāsu. Neskatoties uz to, ka Amazones lietusmežs savā krāšņumā līdzinās paradīzei, pēdējā laikā tas tiek strauji izcirsts - 40 gadu laikā zaudēti jau 18% no Brazīlijas teritorijā esošā lietusmeža.

Nakšņošanas iespējas Amazones reģionā ir lielā mērā atkarīgas no valsts, kuru apmeklējat. Te ir daudz meža namiņu gan uz zemes, gan arī kokos. Bet, ja labāk vēlaties baudīt pilsētas ērtības, piemērota būs, piemēram, Manausa Brazīlijā, no kuras iespējams doties lietusmeža džungļos ar pavadoņiem.

Ceļojumu uz šo reģionu cilvēki savos vēl-mju sarakstos iekļauj tā noslēpumainības un krāšņās dabas dēļ. Amazones baseins, ar kuru skaistuma un kontrastu ziņā nevar sacensties neviena cita vieta uz zemes, ļauj ieraudzīt pasauli visā tās pilnībā.